Coroczne Wydarzenie Literackie: Oferta Biblioteki Miejskiej w Katowicach

biblioteka katowice

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach organizuje coroczne Wydarzenie Literackie 23 kwietnia od 14 lat. Znani autorzy, tak jak Marzena Hryniszak i Aleksandra Rak, wezmą w nim udział. Dołącz o godzinie 11:00 na Placu Kwiatowym w Katowicach na czytanie książek i wiele innych atrakcji. Odkryj różnorodną celebrację literatury z interesującymi aktywnościami. Dowiedz się o rodzinnych spotkaniach literackich, przedstawieniach teatralnych, sesjach autorskich i targach książek trwających przez cały kwiecień. Miasto oferuje coś dla każdego. Przyjmij kulturowe doświadczenie w Katowicach w kwietniu, zanurzając się w bogatej scenie literackiej.

Głośno o książkach – Happening czytelniczy

Co roku odbywające się wydarzenie literackie znane jako 'Głośno o książkach – happening czytelniczy’ jest organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach od 14 lat, przyciągając miłośników książek w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, 23 kwietnia.

Uczestnicy czytają fragmenty książek do mikrofonu, a za to otrzymują książkę jako nagrodę. Znani autorzy, takie jak Marzena Hryniszak, Aleksandra Rak, Żaneta Pawlik i Łukasz Szuster, mają wziąć udział w tegorocznym wydarzeniu.

Zaplanowane na 23 kwietnia w godzinach 11:00-13:00 na Placu Kwiatowym w Katowicach, to wydarzenie obiecuje barwną celebrację literatury. Oferuje ono wyjątkową platformę, na której czytelnicy i pisarze mogą spotkać się i dzielić swoją miłością do książek w atmosferze wspólnotowej.

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach – Wydarzenia kwiecień 2024

W kwietniu 2024 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach organizuje różnorodne wydarzenia literackie, adresowane do różnych grup wiekowych i zainteresowań, które odbędą się w różnych filiach w całym mieście.

Wydarzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej obejmują literackie spotkania rodzinne, spektakle teatralne, spotkania z autorami, targi książek i spacery po przyrodzie. Różni autorzy i eksperci poprowadzą sesje na temat literatury, strategii zdrowotnych, historii i podróży.

Te wydarzenia są zaplanowane na cały kwiecień w różnych filiach bibliotecznych w Katowicach, oferując programy dostosowane do szerokiego spektrum preferencji i wieku. Czy ktoś interesuje się rozmowami z autorami, działaniami skierowanymi dla rodzin czy sesjami edukacyjnymi, wydarzenia kwietniowe 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach obiecują coś dla każdego.

Zobacz również

W ramach wydarzeń literackich w Katowicach, sekcja „Zobacz Także” prezentuje ogłoszenia dotyczące Festiwalu YA&NA w Katowicach, książki filmowej „Kleks. Nowe Początki” autorstwa Macieja Kawulskiego oraz szczegóły interaktywnej gry #Bibliomisja przygotowanej przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Festiwal YA&NA w Katowicach to znaczące spotkanie dla miłośników literatury dla młodzieży i młodych dorosłych, prezentujące różnorodnych autorów i nowe dzieła literackie.

„Kleks. Nowe Początki” autorstwa Macieja Kawulskiego splata światy filmu i literatury, oferując czytelnikom unikalne doświadczenie narracyjne.

Dodatkowo interaktywna gra #Bibliomisja stworzona przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach łączy elementy gier i edukacji, angażując uczestników w przygodę z motywem literackim.

Te wydarzenia dodają głębi i różnorodności do bogatej sceny literackiej w Katowicach.

Więcej z kategorii

Rozwijając kulturową żywotność Katowic, ostatnie aktualizacje w dziedzinie wydarzeń literackich są uzupełnione relacją z meczu piłki nożnej GKS Katowice oraz brzęczącą atmosferą na stadionie.

  1. Mecz piłki nożnej GKS Katowice przyciągnął grupę oddanych kibiców, tworząc elektryzującą atmosferę na stadionie.
  2. Aktualizacje dotyczące przekształcenia parku Dolina Trzech Stawów na wiosnę oferują odświeżające doświadczenie na świeżym powietrzu dla mieszkańców i odwiedzających.
  3. Udane wyleczenie i uwolnienie puchacza uralskiego w Katowicach prezentuje zaangażowanie miasta w działania na rzecz ochrony dzikiej przyrody.

Katowicka Infolinia

W pilnych sprawach związanych z Katowicami, Katowicka Infolinia stanowi ważny punkt kontaktowy, działający codziennie od 8:00 do 16:00, pod numerem kontaktowym 732 999 977.

Ta usługa zapewnia bezpośrednią linię kontaktu dla mieszkańców i odwiedzających, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy lub informacji na temat różnych spraw związanych z miastem. Czy chodzi o zapytania dotyczące usług komunalnych, wydarzeń czy poszukiwanie informacji o lokalnych przepisach, personel Infolinii jest gotowy do udzielenia szybkiej i niezawodnej pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *