Biblioteka w Katowicach: W kwietniu czekają na Ciebie energetyczne wydarzenia

wydarzenia w kwietniu katowice

Doświadcz pełen kulturowy pokaz w Katowickiej Bibliotece w kwietniu. Od obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich po różnorodne wydarzenia w całym mieście, w tym targi książek, warsztaty literackie i wieczory poezji, jest coś dla każdego. Nie przegap ekscytujących aktywności, takich jak spotkania z autorami i targi książek antykwarycznych. Zapiszcie daty od 2 kwietnia do 19 kwietnia. A dla jeszcze bardziej dynamicznych wydarzeń, skontaktuj się z Katowicką Infolinią, aby uzyskać szczegółowe informacje. Odkryj świat kulturalnych cudów, które na Ciebie czekają w Bibliotece Katowickiej w kwietniu.

Obchodzenie Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach od 14 lat organizuje wydarzenie "Głośno o książkach – happening czytelniczy na katowickim rynku", obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia.

To coroczne wydarzenie pozwala uczestnikom zaangażować się w literaturę poprzez czytanie fragmentów książek do mikrofonu w tętniącej życiem atmosferze Placu Kwiatowego. Renomowani autorzy, takie jak Marzena Hryniszak i Łukasz Szuster, mają uczestniczyć, dodając prestiżu temu wydarzeniu.

Wydarzenie, zaplanowane od 11:00 do 13:00, nie tylko promuje czytanie i opowiadanie historii, ale także podkreśla znaczenie praw autorskich w świecie literatury. Stanowi platformę, na której miłośnicy książek i twórcy mogą spotkać się i świętować piękno dzieł piśmienniczych.

Różnorodne wydarzenia na różnych lokalizacjach

Oferując wiele interesujących aktywności i doświadczeń kulturowych, wydarzenia odbywające się w różnych miejscach w Katowicach oferują zróżnicowany i wzbogacający program dla uczestników w kwietniu 2024 roku.

Uczestnicy mogą się spodziewać:

 1. Targi Książki w Filii nr 16: Odkryj szeroki wybór książek i być może odkryj ukryty skarb.
 2. Warsztaty Literackie w Filii nr 19: Weź udział w ćwiczeniach z kreatywnego pisania i ucz się od doświadczonych autorów.
 3. Wieczór Poezji w Filii nr 30: Zanurz się w świat poezji, gdzie lokalni poeci dzielą się swoimi dziełami.
 4. Wydarzenie Podpisywania Książek na Placu Kwiatowym: Pozyskaj autografy swoich ulubionych książek od renomowanych autorów i stwórz trwałe wspomnienia.

Te wydarzenia obiecują zaspokoić różnorodne zainteresowania i zapewnić platformę do wymiany kulturowej i przyjemności.

Badź na bieżąco z dodatkowymi ekscytującymi wydarzeniami

W kwietniu Katowice oferują jeszcze więcej wydarzeń kulturalnych, które warto poznać. Oprócz już pełnego harmonogramu, odwiedzający mogą zagłębić się w 'Tłumy na Katowice YA&NA Festival' i 'Targi Książki Nie Tylko Młodzieżowej' w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Te wydarzenia obiecują wyjątkowe doznania, w tym prezentację 'Kleks. Nowy początek' inspirowaną filmem Macieja Kawulskiego. Ponadto uczestnicy mogą wziąć udział w #Bibliomisja organizowanej przez Śląski Uniwersytet Medyczny, oferującej różnorodne zajęcia i informacje.

Dla tych, którzy szukają dodatkowej rozrywki, pokaz dronów z udziałem Technikum Lotniczego w Katowicach oraz mecz piłki nożnej GieKSa przeciwko Lechii Gdańsk to niezwykłe wydarzenia. Bądź na bieżąco z tymi i innymi wydarzeniami, aby jak najlepiej wykorzystać swój czas w Katowicach.

Niezwykłe atrakcje w Katowicach

Zapewniając fascynujący wgląd w żywiołową scenę kulturalną Katowic w kwietniu, odkryj niezwykłe atrakcje, które czekają na entuzjastycznych uczestników.

 1. Głośno o książkach – happening czytelniczy na katowickim rynku:
 • Świętuje Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia
 • Uczestnicy czytają fragmenty książek do mikrofonu
 • Autorzy takie jak Marzena Hryniszak i Łukasz Szuster będą obecni
 • Wydarzenie odbędzie się 23 kwietnia, w godzinach 11:00-13:00 na Placu Kwiatowym
 1. Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach – wydarzenia kwiecień 2024:
 • Różnorodne wydarzenia takie jak Baśniowe fikołki z Alicją i Blask Futury
 • Lokalizacje obejmują Filia nr 16, Filia nr 19 i Filia nr 30
 • Aktywności takie jak Spotkanie autorskie i Kiermasz książek antykwarycznych
 • Daty wydarzeń wahają się od 2 kwietnia do 19 kwietnia

Pozostań w kontakcie z Katowicką Infolinią

Dla kompleksowych informacji dotyczących Katowic i pozostawania na bieżąco z wydarzeniami, skontaktuj się z Katowicką Infolinią, ważnym źródłem dostępnym w godzinach operacyjnych od 8:00 do 16:00.

Katowicka Infolinia pełni rolę punktu kontaktowego w ważnych sprawach dotyczących Katowic, oferując dedykowaną linię telefoniczną pod numerem 732 999 977.

Czy szukasz informacji o nadchodzących wydarzeniach, potrzebujesz pomocy w związku z zapytaniami dotyczącymi miasta, czy chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami w Katowicach, ta usługa została stworzona, aby skutecznie zaspokoić Twoje potrzeby.

Najczęściej zadawane pytania

Jak lokalni autorzy mogą wziąć udział w wydarzeniu „Głośno o Książkach” z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Katowicach?

Lokalni autorzy mogą wziąć udział w wydarzeniu "Głośno o książkach" w Katowicach w Dniu Książki i Praw Autorskich, czytając fragmenty książek do mikrofonu. Znani autorzy, tacy jak Marzena Hryniszak i Łukasz Szuster, wezmą udział w wydarzeniu 23 kwietnia na Placu Kwiatowym.

Czy podczas wydarzeń w Miejskiej Bibliotece Publicznej w kwietniu 2024 roku są zaplanowane jakieś specjalne aktywności dla dzieci?

Specjalne zajęcia zaplanowane dla dzieci podczas wydarzeń w Miejskiej Bibliotece Publicznej w kwietniu 2024 roku obejmują Baśniowe fikołki z Alicją oraz Blask Futury. Różne lokalizacje, takie jak Filia nr 16, Filia nr 19 i Filia nr 30, będą organizować angażujące wydarzenia dla dzieci.

Czy odwiedzający mogą spodziewać się interaktywnych warsztatów lub występów na wydarzeniu targów książki nie tylko młodzieżowej w Katowicach?

Uczestnicy wydarzenia Targi Książki Nie Tylko Młodzieżowej w Katowicach mogą spodziewać się angażujących warsztatów interaktywnych i fascynujących występów, oferujących unikalne i wzbogacające doświadczenie literackie. Zanuć w świat kreatywności i inspiracji podczas tego wydarzenia.

Jakie unikalne doświadczenia kulturowe mogą spodziewać się uczestnicy dronowego pokazu zorganizowanego przez Technikum Lotnicze w Katowicach?

Uczestnicy dronowego pokazu zorganizowanego przez Technikum Lotnicze w Katowicach mogą spodziewać się fascynującej prezentacji technologii dronów, obejmującej pokazy lotnicze i demonstracje. Wydarzenie obiecuje unikalne doświadczenie kulturowe skupione wokół innowacyjnych postępów w lotnictwie.

Jak osoby mogą być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami w Katowicach poza godzinami pracy Katowickiej Infolinii?

Osoby mogą być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami w Katowicach poza godzinami pracy Katowickiej Infolinii, śledząc oficjalne konta w mediach społecznościowych, subskrybując biuletyny, sprawdzając lokalne portale informacyjne i uczestnicząc w ogłoszeniach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *